Foto pozadí jsme si sami vyrobili, podle našich představ je totiž nikdo nevyrábí.

Jsme rádi kreativní a focení stále posouváme dopředu.

S tím souvisí i vybavení fotoateliéru. Minule jsme psali o výrobníku kouře, projekčním zařízení apod. Tento příspěvek najdete ZDE.  Velkou roli při focení hrají různé rekvizity jako rámy, které jsme si rovněž sami vyrobili. Naše představy jak to tak již bývá se nedaly splnit, i když různých obrazových rámů  je na trhu nepřeberné množství. Ve specializovaných prodejnách filmové techniky nebo v rámařství na nás koukali při specifikování našich požadavků na rámy podivně. My si nemůžeme dovolit, aby rám na focení vážil víc jak 1 kg… prostě svět fotografie je trochu jiný.

Podobné je to i s fotopozadím

Různé malované fotografické pozadí se sice prodává, ale většinou jen úzké, cca 1,5 m, ale my potřebujeme šíři 2,7 m! A navíc i o barvách a celkovém provedení máme své představy. A tak jsme si je rovněž vyrobili.

U pevného pozadí, které máme připevněné přímo na stěně, jsme inovovali. Doposud jsme si vystačili s malovaným šedým čtvercovým vzorem a nedávno jsme vytvořili fotopozadí černé plastické. Reliéf na fotografiích působí velmi zajímavě. Dá se krásně modelovat světlem.

Jarní sychravé dny jsme využili na výrobu dalšího pozadí, tentokrát polypropylenového z netkané syntetické textilie. Jeho výhodou je „efekt nekonečného pozadí“, který neruší tvrdý přechod mezi stěnou a podlahou. Zvolili jsme hnědozlatou barevnou abstrakci, kterou jsme už také při focení vyzkoušeli, a chová se skvěle. Hned při prvním focení se nám barvy pěkně potkaly, rezavé vlasy si o tuto kombinaci přímo říkaly.

Věříme, že se Vám naše nová fotopozadí budou líbit. V případě, že si jej chcete objednat klikněte ZDE.