Svatební obřad v ZOO v údolí slonů

Jedinečnost volby místa svatebního obřadu byla veliká, a to hned z několika důvodů.

Počasí nenaplánujete a zvířátka mají svoji hlavu.  Předpověď počasí nebyla příliš příznivá, mělo pršet po dobu obřadu, který začínal ve 13:00 hod. a pak až do večera.

Převelice ochotný personál ZOO to pojal po svém a postavil na místě obřadu místo obvyklé slavobrány tmavý stan – přístřešek v barvách ZOO. Pro fotografa velká komplikace. Znamenalo to dvojí světelné podmínky. Pod stanem měli být jen oddávající s novomanželi, ostatní svatebčané měli připravené sezení venku mimo stan. Větší problém však byl vliv barvy stanu na pleť focených…

Jímala nás hrůza.  Začali jsme pomalu, opatrně organizovat demontáž stanu a domluvili jsme se s dobrovolníky, kteří budou držet deštníky nad oddávajícími. Se stejným postupem souhlasili svědkové, kteří budou stát v těsné blízkosti novomanželů…

Personál ZOO se zachoval skvěle, po našem vysvětlení situaci pochopil a stan na poslední chvíli demontoval. Odměnilo se nám i počasí, s příchodem nevěsty přestalo pršet a nám to umožnilo v klidu fotit svatbu po celou dobu pobytu v ZOO.

A zvířátka? Sloni si užívali své laškování, jako by věděli, že se jedná o svatbu. Na některých fotkách je vidět, jak po nás sloní pár pokukuje, směje se a zároveň prožívá své milostné hrátky… Naopak klokani se s naším příchodem položili na trávník a odpočívali, jako by nebyli. Tučňák nebyl venku ani jeden, ale krásnou kulisu nám vytvořili plameňáci a hodně nás bavily zvědavé žirafy.

Moc děkujeme za porozumění všem zúčastněným.

Jak fotíme svatby? Více se dozvíte ZDE