Nejlépe se v létě fotí v klimatizovaném fotoateliéru

Největším nepřítelem fotografa i focených lidí je nadměrná teplota, prostě horko. Lidé se potí (i když to někdy není na první pohled vidět) a na fotografiích se pak nepříjemně lesknou. Nejenže to divně vypadá a složitě se s tím bojuje při přípravě focení, ale zejména se jedná o tzv. přepaly. To znamená, že jsou to místa na fotografii, kde není vykreslená pleť, ale jen odlesk. Říkáme tomu rovněž, že jsou na fotce díry, které se v podstatě nedají zamaskovat, nebo příliš složitě a pracně. Je možné si rovněž pomoci focením do tzv. formátu RAW, což generuje následně velké množství dat.

My jsme zastánci toho, že nejlepší postprodukcí je kvalitní příprava. Jednoduše vše udělat před focením a při focení tak, aby k nežádoucím jevům, jako jsou odlesky, nedocházelo. Proto věnujeme zvýšenou pozornost vizážistické přípravě na focení u žen i u mužů.

Při focení je velmi dobré mít pod kontrolou světlo, proto se ve fotoateliérech využívá záblesková technika.

U nás ve fotoateliéru je teplota regulovaná i v létě celoprostorovou klimatizací na příjemných 24°C. Máme tak poloviční starosti s focením lidí a případnými nežádoucími odlesky mastné (zpocené) pleti.

U nás se fotograf i vizážistka a klimatizace postarají, že se určitě na fotografiích nebudete lesknout. Dostanete za své peníze perfektní fotky!

Prohlédněte si ukázky fotografií z našeho ateliérového focení, najdete je samozřejmě na našem webu: https://novefoto.cz/