Reagujeme na hektický vývoj a doporučení ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví 23.2.2021

„Je potřeba udělat maximum pro to, aby se zamezilo šíření nákazy covid-19. Každý z nás může nošením adekvátních pomůcek na ochranu dýchacích cest přispět v boji proti epidemii. Z tohoto důvodu Ministerstvo zdravotnictví vydává opatření, které stanovuje nošení respirátorů třídy FFP2 bez výdechového ventilu, případně tzv. nano-roušek nebo dvou jednorázových chirurgických roušek, a to v místech, ve kterých dochází k vysoké kumulaci lidí. Podstatné přitom je, jakou mají tyto ochranné pomůcky filtrační účinnost,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Zahájili jsme výrobu a prodej v e-shopu třívrstvých roušek s nanofiltry s aktivním stříbrem.

Filtry s nanočásticemi stříbra, třídy FFP2, opakovaně použitelné. Nanovlákenná membrána má záchyt 97-99 % virů a bakterií.

Rouška je vyrobena ze dvou bavlněných vrstev jako kapsa, do které se vkládá třetí vrstva – opakovaně použitelný ochranný filtr.

Filtr lze bezpečně používat 8 hodin. Pro další používání je nutné filtr sterilizovat přežehlením na minimální teplotu nebo v autoklávu či troubě (max. 70 °C, 5-10 minut). Filtr lze takto sterilizovat cca 14x.

V současné době je v nabídce víc jak 30 druhů roušek ve všech  velikostech, včetně náhradních nanofiltrů. Sortiment budeme postupně rozšiřovat, cílem je se dostat až na cca 100 druhů designových třívrstvých roušek s nanofiltry s aktivním stříbrem.

Třívrstvé roušky s nanofiltrem, s aktivnímstříbrem v e-shopu naleznete ZDE