Aktuální nařízení vlády ČR k nanorouškám a respirátorům

„Ministerstvo zdravotnictví nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření, které nabývá platnosti dnem jeho vydání:

Všem osobám se s účinností ode dne 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek“

BreaSAFE® FILTER použitý v rouškách FAST SHOTS je filtrační kvalitativní třída FFP2.  Tato nanovlákenná membrána má záchyt 97-99 % virů a bakterií, odpovídá tomuto nařízení. Ke každé zakoupené třívrstvé roušce s tímto filtrem přikládáme produktový list, ve velikosti vizitky, který je možné mít stále u sebe.